Tarım Bakanı Fakıbaba Fındık Politikasını Belirliyor

Tarım Bakanı Fakıbaba Fındık Politikasını Belirliyor

Tarım Bakanı Fakıbaba Fındık Politikasını Belirliyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık ihracatçılarını dinledi. Bakan Fakıbaba, yeni sezon öncesi Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Haydar Gören, Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Sebahattin Arslantürk ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Fakıbaba’nın son olarak üretici temsilcilerini dinleyerek, bir fındık politikası belirlemesi bekleniyor.

 

Fındığın baronu olarak tabir edilen ihracatçılar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında.

Geçen hafta fındık bölgesi milletvekilleriyle bir istişare toplantısı gerçekleştiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba dünde ihracatçılar birliği yetkilileriyle görüştü.

Toplantıya Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Haydar Gören, Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Sebahattin Arslantürk ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar katıldı. Toplantıda TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu da hazır bulundu. Toplantıda fındıkta yaşanan sorunların konuşulduğu belirtilirken, Bakan Fakıbaba’nın son olarak üretici temsilcilerini dinleyerek, yeni fındık politikası ve rekolte açıklama yapması bekleniyor.

HABER KAYNAK

1.378 kez okundu

Sosyal medyada paylaş

WordPress Lightbox Plugin