Fiskobirlik 76. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Fiskobirlik 76. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Fiskobirlik 76. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Fındık Tarım Satış Kooperetifleri Birliği’ nin (FİSKOBİRLİK) 76. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Lütfi Bayraktar güven tazeledi.

Genel Kurula; CHP Giresun Milltvekili Selaattin KARAAHMETOĞLU, DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE ve Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir KADAKAL, Espiye Belediye Başkanı.Mustafa KARADERE,Giresun Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Ali KARA  davetli olarak katıldılar.

FİSKOBİRLİK’e bağlı EFİT tesislerinde gerçekleştirilen kongrede 133 delegenin tamamı katıldı. Yapılan oylamada oy kullanan 133 delegeden 78’inin oyunu alan mevcut Başkan Lütfü Bayraktar güven tazelerken Günan Murat Hatipoğlu başkanlığındaki liste ise 46 oy’ da kaldı ve 9 oyda geçersiz sayıldı.

Yaptığı konuşmada, hükümetle hiçbir zaman irtibatı koparmadığını ve kurum adına bütün taleplerinin karşılığını aldığını ifade eden Bayraktar, “ Biz gayri menkul satmakla eleştiriliyoruz. Evet sattık. 150 milyon TL’lik gayrimenkul satıldı ama karşılığında 350 milyon TL borç ödendi. Her kongrede üretici borçları masaya yatırılırdı. Bakın bugün üretici borçları gündemde yok.

Bir dönem FİSKOBİRLİK’in kendi gayrimenkulleri bile teminat olarak kabul edilmiyordu. Şimdi biz karşı kurumlardan teminat alıyoruz. Bu bir güven değil mi? Artık FİSKOBİRLİK fındık alan, üreten bir kurumdur. 3 yıl öncesine kadar gayrimenkul sattığımız doğru ama artık gayrimenkul alabiliyoruz. Aldığımız yerler de var. Bir de bizi hükümetle irtibatı koparmakla eleştiriliyoruz. Biraz önce okunduğu gibi Cumhurbaşkanımızdan telgraf geldi. Cumhurbaşkanı her yere telgraf gönderiyor mu? Gümrük ve Ticaret Bakanımız ile ipleri kopardığımız söyleniyor. Biz Bakan olduktan sonra yazdığımız dilekçelere ve taleplere karşılık bulduk.

Ancak birileri Nurettin Bey aşağı, Nurettin Bey yukarı diye Sn.Bakanımız Nurettin Canikli’ ye azap çektiriyor. Bırakın artık bunları. Bölgemizin çok değerli bir ismi bakan olmuş. İşini yapsın bölgemize hizmet etsin” dedi. Bayraktar: “Önümüzdeki  4 yıllık süreçte FİSKOBİRLİK Türkiye ve dünyada herkesin dikkate alacağı, piyasada söz sahibi olacak bir kurum haline gelecek” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.700 kez okundu

Sosyal medyada paylaş

WordPress Lightbox Plugin