Fiskobirlik 79. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı.

Fiskobirlik 79. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı.

Fiskobirlik 79. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı.

S.S. Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 2016/2017 iş yılı 79. Olağan Genel Kurul toplantısı yapılmak üzere 20 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da daha önce ilan edilen Giresun Fiskobirlik Eğitim ve Sosyal Tesisleri Toplantı Salonunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcileri Fatma Yazıcı ve Rabia Hafızoğlu’un gözetiminde toplanıldı.

Genel Kurula Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Tarım İl Müdürü Muhammet Angın, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin KARAN, Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Üyesi Murat KUMAŞ, Giresun Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, İyi Parti İl Başkanı Av.Ünzile Yülsel, Giresun Defterdarı Musa KOÇULU, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ve yazılı/görsel medyanın temsilcileri katıldılar.

Fiskobirlik’ e bağlı Fiskobirlik Eğitim Tesisleri Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar yaparak divan teşekkülü için verilen önergeyi okudu. Divan üyelerinin divanda yerini almasına müteakip Divan Başkanı Engin Tekintaş, Genel Kurul Delegeleri ve protokole bu görevi kendilerine vermelerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Divan Başkanlığı hazirunu Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Giresun Ak Parti Milletvekili Sabri Öztürk’te söz alarak Ticaret Fındık konusunda verimli değerlendirmeler yapıldı.Daima üreticimizin yanında olduğumuzu ifade ettik. Yönetim Kurulu Lütfi Bayraktar ve yönetimine görevlerinde başarılar diliyorum.

Dilek ve temenniler maddesinde söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar Fiskobirlik’ in zor süreci atlattığını, bundan sonraki dönemde ulusal ve uluslararası pazarda kendisinden bahsedilen bir kurum haline geleceğini, yeni ürünlerin piyasaya sunulacağını ulusal medyada Fiskobirlik ürünlerinin reklamının yayınlanacağını, öncelikle çalışanların, delegelerin, yönetim kurullarının, kooperatiflerine sahip çıkarak tüm güçleriyle üreticiye hizmet etmeleri gerektiğini, aksi halde yasa gereği verimliliği olmayan kooperatiflerin ayakta kalamayacağını vurguladı. Bu zor koşullarda uzaktan yakından kongremize iştirak eden delegelerimize, yönetim kurullarımıza, çalışanlarımıza ve protokol üyelerine teşekkürlerini iletti.

Divan Başkanı, gündemde görüşülecek başka husus olmadığını belirterek Birliğin 79. Olağan Mali Genel Kurulunun sona erdiğini bildirdi ve delegelere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.145 kez okundu

Sosyal medyada paylaş

WordPress Lightbox Plugin