Fiskobirlik, Iso Belgelerini Alarak Kalitesini Bir Kez Daha İspatladı.

Fiskobirlik, Iso Belgelerini Alarak Kalitesini Bir Kez Daha İspatladı.

BASIN BÜLTENİ

 

Fiskobirlik, Iso Belgelerini Alarak Kalitesini Bir Kez Daha İspatladı.

Gelişen iç ve dış piyasa koşullarında ürün ve hizmet kalitesinin artırılması, müşteri memnuniyeti odaklı başarının kalıcı kılınması, üreticilere daha iyi hizmet verilmesi, çalışanların iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, üreticilerimize ve müşterilerimize daha iyi hizmet verilmesi ve Birliğimizin kurumsallaşması yolunda kalıcı standartların oluşturulması için yeniden yapılandırma süreci devam etmektedir.

Gerek fındık, gererekse diğer ticari sektörlerde rekabet koşullarının artması, teknoloji ve üretim alanındaki hızlı değişim, küreselleşen dünya düzenindeki şirket yarışları ve gittikçe bilinçlenen tüketici taleplerinin farklılaşması nedeniyle, Fiskobirlik’ in geçmişten günümüze gelen kurumsal yapısı ve farkındalığının ön plana çıkarılması artık zaruri hale gelmiştir. Fiskobirlik’in kurumsal tecrübesi,  geleceğe dönük öngörüsü ve vizyonu da, yönetim sisteminin çağın gerekliliklerine uygun hale getirilmesi ve oluşan standartlarında uluslararası düzeyde geçerliliğinin olmasını gerektirmektedir.

Bu amaçla, Fiskobirlik bünyesinde yapılan çalışma ve gayretler neticesinde; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyetleri Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarının kuruluşumuz bünyesinde uygulamaya konulması için 2016 yılında ön hazırlıklar başlatılmış ve Temmuz 2016 ayında da uygulamaya geçirilmiştir. Fiskobirlik’ in bu belgeleri almaya layık görülmesi kooperatifçilik açısından da önemli bir durumdur. Övünerek ve gurur duyarak her platformda dile getirdiğimiz “Alanında dünyanın en büyük Üretici Birliği”nin diğer kooperatiflere ve sektöre öncülük etmesi yanında, örnek bir kurumsal model olma yolunda olduğunu da ispatlamıştır.

Fiskobirlik olarak yukarıda belirttiğimiz 5 ISO belgesinin kuruluş yıldönümümüz olan 28 Temmuz tarihinden önce uygulamaya konulması önemsediğimiz bir gelişmedir. Diğer bir husus ise, Türkiye’deki Tarım Satış Kooperatif Birlikleri arasında 5 ISO belgesine sahip olan öncü ve örnek Birlik olmamızdır. Kurucularımızın 78 yıl önce çok zor şartlar altında bir araya gelerek büyük heyecanla kurdukları Birliğin, aynı heyecan ve sorumlulukla bu bayrak yarışını devam ettiren neferleri olarak var gücümüzle üreticimize ve ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Fiskobirlik’in, kalite ve hizmetlerini ön plana çıkararak,  üreticilerimizden aldığı güç ve destekle hedeflere kısa zamanda ulaşacağına inancımız tamdır. Bu düşünceyle ISO belgelerimizin kurumumuza, üreticilerimize, müşterilerimize ve tüketicilerimize hayırlı olmasını dileriz.

S.S. Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği

2.513 kez okundu

Sosyal medyada paylaş

WordPress Lightbox Plugin