FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü BAYRAKTAR’ın gündeme dair açıklamaları.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü BAYRAKTAR’ın gündeme dair açıklamaları.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü BAYRAKTAR’ın gündeme dair açıklamaları.

Başkan Lütfi  Bayraktar FKB’ nin çok büyük  bir  kuruluş  olduğunu zaman zaman  yapılan bilinçsiz  kavgaların  bana değil kuruma zarar  vermektedir.
Bu arkadaşların doğruları konuşmadıklarını  gelip; Giresun küçük bir şehir  gelip bizden   yönetim kurulu üyemiz Nurettin Karan’ dan  bilgi alabilirler. Entegre tesislerimizi gelip görürler  ona göre  eleştiri yaparlar  biz doğru bildiğimiz yolda vicdanımız  rahat bir şekilde  hizmetimize  devam ediyoruz şuan entegre tesislerimizde 20 ana ürün  100 tane de barkotlu ürün üretiyor hem Ülke  içine hem de  dünyaya  mal satıyoruz  ürünlerimize  güzel talep var.

10 yıl önce  göre üretimimiz %30  arttı  işçi sayımız 90 dan 700 kişiye çıktı  şu an giresun’un  en çok işçi istihdam   eden kurumuyuz.

Kurum üzerindeki tartışmalar  yine söylüyorum;  Kuruma zarar veriyor  bir kurumu büyütmeye  çalışıyoruz ne üreticiye ne maliyeye  ne SSK ne de işçimize  1 kuruş  borcumuz yok. Bu zor günlerde  birçok kurum batarken  biz hiçbir işcidahi çıkarmadık  ve şükür olsun  sapa sağlam ayaktayız.

Şu an faydaya  750 bin dolarlık kırma fabrikası  entegreye de 500 bin tl lik  soğuk hava deposu yapıyoruz,  entegrenin olduğu  yer üniversite  gelişme alanı  çivi dahi çakamıyoruz  4 YILDIR bugün alacağız  yarın alacağız  deyip bizleri  oyalıyolar  bulancak organize  sanayi bölgesindeki yerimizin alt yapısını  yaptık bu pandemi olmasaydı  inşaata başlamakta olacaktık ve  yakında başlayacağız  inşaata.

Giresunun  fındığın başkenti olduğunu söyleyen asil evlatlatları  bize niye yardım etmiyorlar  bende anam göreleli,babam Tireboludan  gitme buranın  evladıyım burda  bir sürü akrabamız  var  bir çok Giresunlu  gibi  bizde  gurbete gitmişiz.

Biz Giresun fındığının patentini  aldık şu ana  kadar 52 firmaya  yetki belgesi verdik.  Bir çok  yerde Giresun fıstığının adını kullanarak  satış yapan firmalara  dava açtık  ve şikayette bulunduk.

Sakarya belediye başkanı syn. Ekrem YÜCE  bizi de toplantıya çağırdı  ve fikrimizi bir çikolata  fabrikası  projeleri  oldugunu  ve bizden bilgi konusunda yardımcı olmamızı istedi bizde birikimlerinizi  aktaracağımızı söyledik onlarda bunun karşılığında fındığı  FKB ‘ den alacaklarını  söylediler  keşke  Ordu, Giresun belediyelerinde böyle  bir girişim yapsalarda  biz gerekli  bilgiyi tecrübeyi  de onlarada  versek.

Ayrıca Giresunun  en değerli  insanı  olan genel müdürüm  ve karşısındaki  yerimize  suanki projeden daha çok fayda sağlayan bir proje getirsinler biz hazırız  onlarla işbirliği  yapmaya dediler.

Bu yılki  satışımız 500  milyon tl’ yi   geçti 10 yıl önce  bir ezmemiş vardı şükür olsun  100 çeşit mal üretiyoruz  FKB  olarak şu an  en iyi zamanımızı yaşıyoruz şu an  60 milyon tl  alacağımız var  mal verdiğimiz yerlerde.

633 kez okundu

Sosyal medyada paylaş

WordPress Lightbox Plugin