Fiskobirlik’in 78. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı

Fiskobirlik’in 78. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı

Fiskobirlik’in 78. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı

S.S. Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 2015/2016 iş yılı 78. Olağan Genel Kurul toplantısı yapılmak üzere 21 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da daha önce ilan edilen Giresun Fiskobirlik Eğitim ve Sosyal Tesisleri Toplantı Salonunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcileri Ülkü DİZDAROĞLU ve Merve AYDOĞMUŞ’un gözetiminde toplanıldı.

Genel Kurula DOKAP Başkanı Ekrem Yüce,Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Temel Yanıkoğlu, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin KARAN, Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Üyesi Murat KUMAŞ, Giresun Defterdarı Musa KOÇULU, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ve yazılı/görsel medyanın temsilcileri katıldılar.

Divan başkanı, Kongremize katılamayarak telgrafla iyi dileklerde bulunan Sayın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK Beye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman Soylu Beye, milletvekillerimize ayrıca teşekkür etti.

Fiskobirlik’ e bağlı Fiskobirlik Eğitim Tesisleri Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar yaparak divan teşekkülü için verilen önergeyi okudu. Divan Başkanlığına Ordu Kooperatifi Delegesi ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Vekilliğine Karasu Delegesi ve Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Gençbay, katip üyeliklerine ise Giresun kooperatifi temsilcisi 11625 nolu ortak Hadi KARABULUT ve Maçka kooperatifi temsilcisi 1158 nolu ortak Tahsin AYDIN seçilmiştir. Divan üyelerinin divanda yerini almasına müteakip Divan Başkanı Engin Tekintaş, Genel Kurul Delegeleri ve protokole bu görevi kendilerine vermelerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Divan Başkanlığı hazirunu Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Kongremize katılan DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, Dokap projeleri ve fındığın önemine vurgu yaptı. Giresun Ticaret Borsa Başkanı Temel YANIKOĞLU’ da söz alarak Ticaret Borsasının projeleri fındığın hakkındaki temennilerini ve Fındığın gidişatı hakkında konuşmalar yaptı.

Dilek ve temenniler maddesinde söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar Fiskobirlik’ in zor süreci atlattığını, bundan sonraki dönemde ulusal ve uluslararası pazarda kendisinden bahsedilen bir kurum haline geleceğini, yeni ürünlerin piyasaya sunulacağını ulusal medyada Fiskobirlik ürünlerinin reklamının yayınlanacağını, öncelikle çalışanların, delegelerin, yönetim kurullarının, kooperatiflerine sahip çıkarak tüm güçleriyle üreticiye hizmet etmeleri gerektiğini, aksi halde yasa gereği verimliliği olmayan kooperatiflerin ayakta kalamayacağını vurguladı. Bu zor koşullarda uzaktan yakından kongremize iştirak eden delegelerimize, yönetim kurullarımıza, çalışanlarımıza ve protokol üyelerine teşekkürlerini iletti.

Divan Başkanı, gündemde görüşülecek başka husus olmadığını belirterek Birliğin 78. Olağan Mali Genel Kurulunun sona erdiğini bildirdi ve delegelere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

IMG_5070

IMG_5067

IMG_5063

IMG_5060

IMG_5055

IMG_5046

3.134 kez okundu

Sosyal medyada paylaş

WordPress Lightbox Plugin